FAQ K PLAŠIČŮM

Neškodia odpudzovače domácim zvieratám (pes, mačka, králik ...)?

Nie. Frekvencia prístrojov je v takom rozsahu, ktorý týmto zvieratám už nie je nepríjemný a preto na ne nereagujú (nevykazujú nervozitu, neplašia sa, nie sú podráždení pod.).
Sú dokonca vhodné aj do voliér pre chov exotického vtáctva, kde sú využívané pre problémy s krmivom a následne hlodavce, bez vplyvu na chované vtáctvo.

Nebude ma zvukovo rušiť plašič na krtkov OdKH2 v záhrade?

Nie. Po inštalácii prístroja do zeme je vyžarovanie zvuku do voľného priestoru minimálne, všetok zvuk sa šíri v krajine. Prístroj má navyše dvojité viečko (čiastočnú zvukovú izoláciu). Pre úplný "komfort" možno na odháňač jednoducho nahrnú kôpku hliny (pozor na nájdenie prístroja na jeseň, potom si ho označte), čím vyžarovaniu zvuku úplne zamedzíte.

Možno jedným Plašičom na krtkov OdKH2 obsiahnuť plochu väčšiu, než 400m2?

Áno. Ak máte záhradu väčšia ako 400m2, možno obsiahnuť väčšiu plochu premiestňovaním prístroja. Napr. týždeň ho ponecháme inštalovaný v jednej časti záhrady, potom ho premiestnime na týždeň do druhej časti záhrady a potom ho vrátime zase späť atď. Využívam teda určite "zotrvačnosti" jeho pôsobenia. Toto je možné vykonávať na max. 2 miestach inštalácie prístroja. Pre ešte väčšiu záhradu je nutné zaobstarať prístrojov viac.

Možno jedným Plašičom na myši obsiahnuť viac miestností?

Nie, prípadne skôr nie. Zvuk (i ultrazvuk) sa cez steny šíri veľmi zle, to znamená, že účinnosť odpudzovača vo vedľajšej miestnosti bude výrazne nižšia, skôr minimálna. Samozrejme záleží na type steny, prípadne možnosť pootvorených dverí, otvorov a pod. Ale my odporúčame použiť jeden prístroj v rámci jednej miestnosti, druhé zariadenie pre druhú miestnosť.

Bude ma rušiť odpudzovač v miestnosti, kde bývam?

Pri použití "tichého" prevedenia prístroja nebude. Je čisto ultrazvukový, teda ľudskému uchu nepočuteľný.

Môžete zaručiť, že prístroj dané zviera odoženie na 100%?

Nie. Úplne stopercentnú účinnosť nemôže zaručiť žiadny prístroj na svete. Existuje mnoho metód, ako vypudiť krtka, odohnať myš a pod. Žiadna z týchto metód ale nikdy nebola a nie je stopercentné. Je však dokázané, že akustické odháňače majú zo všetkých metód jednu z najväčších účinností. V prípade úplnej nespokojnosti s funkciou prístroja, po vyskúšaní všetkých našich odporúčaní, zaručujeme vrátenie peňazí za spätné vrátenie prístroja do 90 dní od jeho zakúpenia.

Neváhejte nás kontaktovat
Položky označené (*) je nutné vyplniť.