Obmedzovacie preťaženie

obmedzovače preťaženia

Obmedzovače preťaženia radu OP5 sú určené pre takmer všetky druhy žeriavov, či už ako přetěžovák pre mostové žeriavy, portálové žeriavy, Výložníkové žeriavy, kladkostroje, žeriavy so sklopným ramenom, jednonosníkové žeriavy, dvojnosníkové žeriavy.

Rad OP5-1A je určená ako preťažovák pre žeriavy s jedným zdvihom.

Rad OP5-2A je určená ako obmedzovač preťaženia pre žeriavy s dvomi zdvihmi na jednej mačke.

Rad OP5-SP je určená ako preťažovacia poistka pre žeriavy so sklopným ramenom, napr, stroje rady RDK pod.

Viac informácií

Rad OP5-3IN je určená ako obmedzovač preťaženia pre výložníkové žeriavy s premennou nosnosťou zdvihu.

Rad FORMATIC je určená ako obmedzovač preťaženia pre žeriavy s dvomi alebo viacerými zdvihmi na dvoch alebo viacerých mačkách.

Sú určené pre spojenie so snímačom sily na pevné lano radu SL, so snímačom sily v telese ložiska lanového bubna - snímač v ložisku bubna , so snímačom sily vo vyrovnávacej kladke a ďalšími nami vyrábanými a dodávanými systémami pre obmedzenie preťaženia žeriavu .

Voliteľné napájania od 10VDC až o 230VAC, výstupné reléové kontakty. Robustné kovové prevedenie do priemyselných podmienok.

Snímače sily na lano

 snímače sily na lano

Snímač sily na lano radu SL1 je určený ako snímač sily na pevné lano alebo ako snímač sily pod vyrovnávaciu kladku . Typ SL1 je určený pre laná o priemere od 6 mm do 18 mm. Typ SL2 je určený pre laná o priemere od 19 mm do 32 mm. Nie je to nosný prvok, je k lanu prichytený svorkou, ktorá je súčasťou snímača sily . Doplnok snímača sily radu SLK je ochranný kryt snímača. Slúži ako ochrana proti poveternostným vplyvom a proti mechanickému poškodeniu snímača sily. Typ SLK1 je pre snímač radu SL1, typ SLK2 je pre snímač radu SL2. Snímače sú určené ako pre vnútorné, tak i pre vonkajšie použitie. Je určený pre všetky preťažováky radu OP5.