Odstraňovače vodného kameňa, odvápňovača vody

Zmäkčite tvrdú vodu pomocou elektromagnetického odstraňovača vodného kameňa

Změkčete tvrdou vodu, která Vám přitéká potrubím domůNa územia SR sa vyskytuje tvrdá voda, ľudovo sanejtr či sanýtr. Tvrdá voda priteká nielen vodovodným potrubím, ale čerpáme ju aj pomocou čerpadiel z vlastných zdrojov, ako sú záhradné studne. Problémy kvôli tvrdej vode sa neprejavia zo dňa na deň, ale postupom času sa môže upchávať vodné potrubie a rovnako sa ničia spotrebiče ako sú práčky, bojlery či rýchlovarné kanvice.

Našťastie dnes existujú účinné metódy, ako tvrdú vodu zmäkčiť. Zabudnite na zmäkčovače, ktoré sú zbytočne drahé, a na zmäkčenie vody v domácnosti si kúpte elektrický odstraňovač vodného kameňa. Tento prístroj pracuje s použitím elektromagnetického poľa a zamedzí usadeninám, aby upchávali vaše potrubie. Odstraňovač postupne prečistí aj staré trúbky a váš odpad bude opäť ako nový. Hodí sa k použitiu pre dom aj byt, rovnako tak ho využijete aj na chalupe alebo záhrade, kde môže voda zo studní páchať škody.

Nie ste si istí s výberom? Napíšte nám, radi vám poradíme.

Viac informácií

Neváhajte nás kontaktovať

Ako prístroj funguje?

Premena elektromagnetického poľa spôsobuje zrážanie solí, ktoré boli vo vode rozpustené do miniatúrnych, okom nepostihnuteľných kryštálikov. Tie sa už nikde neusadzujú a nevytvárajú tak vodný kameň. Navyše pozvolným narušovaním štruktúry už existujúceho vodného kameňa dochádza k obnoveniu pôvodnej svetlosti potrubia, funguje teda ako rušič vodného kameňa.

Odstraňovač vodného kameňa odporúčame skombinovať s filtrom

Zmäkčovač vody na potrubí je možné vybrať v troch prevedeniach podľa tvrdosti vody: OVK1 , OVK2 , OVK3. Posledný menovaný typ je najvýkonnejší, je ideálny pre vodu zo studne. Odporúčaným doplnkom tohto odvápňovača vody je filter mechanických nečistôt, ktorý okrem týchto vápenatých kryštálikov zachycuje aj kal, rez vodných sliz. Optimálna ochrana práčiek, splachovadiel, bojlerov apod.

Montáž je jednoduchá a rýchla

Nemusíte mať starosť, že by ste pre zapojenie odstraňovača potrebovali inštalatéra. Montáž zvládnete sami. Spísali sme podrobný návod, ako odstraňovač vodného kameňa radu OVK1, OVK2 zapojíte.