Odstraňovače vodného kameňa a zmäkčovače vody

Zmäkčite tvrdú vodu pomocou elektromagnetického odstraňovača vodného kameňa

Zmäkčite tvrdú vodu pomocou elektromagnetického odstraňovača vodného kameňaS tvrdou vodou sa stretávame veľmi často. Kopec domácností zápasí s týmto problémom aj každý deň. Tvrdá voda priteká nielen vodovodným potrubím, ale čerpáme ju z vlastných zdrojov, napríklad zo záhradných studní. Problémy kvôli tvrdej vode sa neprejavia zo dňa na deň, ale postupom času sa kvôli nej môže upchávať vodné potrubie a ničia sa spotrebiče ako práčky, bojlery či rýchlovarné kanvice.

Našťastie dnes existujú účinné metódy, ako tvrdú vodu šikovne zmäkčiť. Zabudnite na zmäkčovače, ktoré sú zbytočne drahé, a na zmäkčenie vody v domácnosti si kúpte elektrický odstraňovač vodného kameňa. Tento prístroj pracuje s použitím elektromagnetického poľa a zabráni usadeninám, aby upchávali vaše potrubie. Odstraňovač postupne prečistí aj staré trúbky a váš odpad bude opäť ako nový. Hodí sa k použitiu v dome aj byte, rovnako ho využijete aj na chalupe alebo na záhrade, kde môže páchať škody voda zo studní.

Viac informácií

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ

Ako prístroj funguje?

Premena elektromagnetického poľa spôsobuje zrážanie soli, ktorá bola vo vode rozpustená do miniatúrnych, pre oči neviditeľných kryštálikov. Tie sa už nikde neusadzujú a nevytvárajú tak vodný kameň. Čo je viac, pozvolným narušovaním štruktúry už existujúceho vodného kameňa dochádza k obnoveniu pôvodnej svetlosti potrubia. Odstraňovač teda funguje ako rušič vodného kameňa.

Kombinujte ho s filtrom

Zmäkčovač vody na potrubí je možné vybrať v troch prevedeniach podľa tvrdosti vody – OVK1, OVK2 a OVK3. Posledný menovaný typ je zo všetkých troch najvýkonnejší. Je ideálny pre vodu zo studne. Odporúčaným doplnkom tohto odvápňovača vody je filter mechanických nečistôt, ktorý okrem týchto vápenatých kryštálikov zachycuje aj kal, hrdzu a vodný sliz. Predstavuje optimálnu ochranu práčiek, splachovadiel, bojlerov a iných súčastí interiéru a exteriéru.

Montáž je jednoduchá a rýchla

Nemusíte mať starosť, že by ste pre zapojenie odstraňovača potrebovali inštalatéra. Montáž hravo zvládnete sami. Spísali sme vám k tomu aj podrobný návod, ako odstraňovače vodného kameňa radu OVK1, OVK2 zapojíte.