Zdroje striedavého napätia AC/AC

Napájacie zdroje, sieťové adaptéry striedavého napätia AC/AC

Zdroje striedavého napätia znižujú napätie z elektrickej siete. Sú určené pre zariadenia nízkeho napätia so vstavaným usmerňovačom alebo stabilizátorom napätia (napr. základňovej stanice pre bezdrôtové telefóny) a pre zariadenia napájané striedavým napätím (napr. halogénové žiarovky).

Takisto ponúkame napájanie z radu AC/AC 230/110, znižujúce napätie z 230 V AC na 110 V AC. Tieto zdroje sú navrhnuté na použitie v zariadeniach z krajín, v ktorých je napätie z elektrickej siete 110 V AC (napr. USA alebo Kanada).

Na rozdiel od tyristorových zdrojov, úspešne dodávaných do faxov, tlačiarní, domácej elektroniky a ďalších elektronických zariadení, tieto nijako nezasahujú do ich fungovania. Pre zaistenie správnej funkcie by mal byť výkon zdroja o niečo vyšší (asi 20%) ako požadovaný výkon. Niektoré zariadenia (napr. televízie alebo obrazovky CRT) potrebujú pri svojom spúšťaní viac energie. Pri každom napájacom zdroji si môžete vybrať typ koncovky, ich prehľad vrátane vyobrazenia nájdete v sekcii konektory.
NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ