Mostíkové váhy, plošinové váhy

Plošinové váhy sú digitálne tenzometrické. K dispozícii je široká škála konštrukčných prevedení, váživosti a rozmerov. Vyrábame ľahké modely s jednorámovou konštrukciou, ako aj ťažké prevedenie s dvojrámovou konštrukciou. Všetky nami ponúkané typy plošinových váh sú navrhnuté s dôrazom na odolnosť a jednoduchosť ovládania. Nosiče bremena aj indikátory sú buď z komaxitovanej ocele, alebo z nerezovej. Zobrazovacie jednotky majú dobre čitateľný LED displej. Rozmery, tvar či veľkosť plošiny, rovnako ako funkcie indikátora či programového vybavenia softvéru v počítači, je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Viac informácií

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ

Plošinové váhy ľahkého prevedenia - jednorámová konštrukcia

Disponujú oceľovou konštrukciou a 4 snímačmi v rohoch. Tie súčasne tvoria nohy váhy. Máme ich pre vás v technologickom aj ciachu schopnom (obchodnom) prevedení.
 • Typ PVL - pre položenie na podlahu

Oceľová konštrukcia so 4 tenzometrickými snímačmi zaťaženia v rohoch. Výkyvné nohy umožňujú výškovú niveláciu váhy a chránia snímače pred torzným namáhaním. Sú určené pre ľahký priemysel, sklady a podobné prevádzky. Naopak, nie sú vhodné pre nájazd vozíkov na váhu.
 • Typ PVLZ - zapustená do úrovne podlahy

Technické riešenie rovnaké ako v prípade váh typu PVL. Súčasťou dodávky je kotviaci rám určený pre zabetónovanie do podlahy, do ktorého sa následne nainštaluje váha. Je určená pre ľahký priemysel či sklady. Nie je ale vhodná pre nájazd vozíkov na váhu.

Plošinové váhy ťažkého prevedenia - dvojrámová konštrukcia

Oceľová konštrukcia a 4 snímače v rohoch. Snímače sú uložené medzi spodným a horným rámom. Tieto váhy sa pýšia zvýšenou odolnosťou proti horizontálnym silám. Od nás ich dostanete v technologickom aj obchodnom prevedení.
 • Typ PVT - pre položenie na podlahu

Robustná oceľová konštrukcia a 4 tenzometrické snímače zaťaženia v rohoch. Vďaka technickému riešeniu sú snímače chránené pred horizontálnymi silami pri manipulácii s bremenom. Váhy typu PVT sú určené pre prevádzky s vysokými nárokmi na odolnosť váhy.
 • Typ PVTZ - zapustená do úrovne podlahy

Technické riešenie je totožné s váhami typu PVT. Súčasťou dodávky je kotviaci rám určený na zabetónovanie do podlahy, do ktorého sa následne vloží váha. Ako váhy typu PVT, aj tieto modely sú určené pre prevádzky s vysokými nárokmi na odolnosť váhy.

Vhodné typy indikátorov

Voliteľné rozšírenia

 • ST1 - stojanček na indikátor, prenosný aj na ukotvenie, výška približne 1100 mm
 • RS232 - dátový výstup pre komunikáciu s PC či externou tlačiarňou
 • USB - dátový výstup pre komunikáciu s PC
 • RS485 - dátový výstup pre komunikáciu s PLC či inými priemyselnými zariadeniami
 • RELE - reléový výstup pre navažovanie požadovaných hmotnosťou pod.
 • MODEM - rádiomodem pre diaľkový prenos dát do počítača či iného PLC zariadenia
 • R1 - nájazdová rampa, ktorá umožní nájazd paletovým vozíkom pre váhy PVL a PVT
 • OR1 - ochranný rám, ktorý chráni plošinu pred nárazom, napríklad od vidlice VZV