Nápravové váhy

nápravové váhy

nápravové váhy

Nápravové váhy sú určené ako váhy pod automobily, kedy sa vozidlo váži po jednotlivých nápravách. Váženie môže byť statické - vozidlo pri každom nabehnutí nápravou na váhu zastaví, alebo dynamické - vozidlo cez váhu prechádza pomalou rýchlosťou (do 5 km / h) bez zastavenia. Váženie vozidiel je pri nápravovom vážení realizované dvojicou vážiacich dosiek, cez ktoré vozidlo prechádza vážnym indikátorom, ktorý je súčtom zaťaženia jednotlivých náprav. Táto metóda je ideálna pre váženie z dôvodu preťažovania vozidiel, ako mobilný váha v teréne. Priecestné váhy možno využiť ako orientačné váženie. Pre presné váženie či obchodné váženie je nutné mať vážnu dosku pod každým kolesom vozidla. Váženie vozidiel Táto metóda je veľmi jednoduchá, na dodržanie prevádzkových podmienok v mnohých prípadoch plne dostačujúca, cenovo výhodnejšia, než mostová váha . Pre vážnu zostavu je nutné vybrať dvojicu vážiacich dosiek o vhodnej veľkosti a váživosti - v ponuke sú ceny vždy za dvojicu dosiek a k nim vážny indikátor. Vážny indikátor DWFKR je určený pre statické váženie, vážny indikátor 3590KR09 pre dynamické váženie. Nájazdová váha je široko využiteľná obzvlášť v terénnych podmienkach.

Viac informácií

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ

Prejazdové váhy sú určené pre rôzne typy vozidiel

K dispozícii je široká škála veľkostí a nosností. Je možné zvážiť rôzne typy vozidiel, od osobných áut či prívesov až po kamióny či rozmerné stavebné stroje. Ponúkame káblové či rádiové prepojenie s indikátorom. Váhy majú robustné, avšak ľahké prevedenie. Sú vybavené madlami pre jednoduché prenášanie. Možno ich dodať aj vykonanie stanovené meradlo ( "obchodné váha").

Detailný popis nápravových váh

  • Rozmery dosky od 400 × 300 mm do 900 × 700 mm
  • Robustná konštrukcia, zhotovená zo špeciálnej hliníkovej zliatiny zaručuje ľahkosť a súčasne vhodnosť pre ťažké pracovné podmienky, snímače sily z nerezu
  • V prípade káblového prepojenia je 10 m kábel zakončený konektorom s rýchlym spojením so zvoleným indikátorom
  • Špeciálne vulkanizovaná protišmyková guma zospodu dosky, pre optimálny kontakt dosky s vozovkou
  • Vysoké rozlíšenie pre vnútropodnikové použitie, krytie IP68 pre celú dosku
  • Moduly pre výškové vyrovnanie kolies pri nápravovom vážení, doplnené nájazdovou a zjazdovou rampou
  • Váženie iba s dvomi doskami je určené iba pre vnútropodnikové technologické váženie
  • Dosky sú určené pre obchodné váženie v týchto prípadoch:
- v režime "Jednodoskové" - teda mimo váženie vozidiel
- v režime "nápravové váha" - počet vážiacich dosiek je rovný počtu kolies vozidla