Ako nainštalovať odstraňovač vodného kameňa OVK1 a OVK2

V niekoľkých jednoduchých krokoch vám poradíme, ako si hravo poradiť s inštaláciou odstraňovača vodného kameňa OVK1 a OVK2.

1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje vlastný prístroj, kábel zakončený banánovým napájacím adaptérom, 2 sťahovacie pásky a 2 samolepiace pásky.2. Prístroj inštalujeme na prívodné potrubie do domu či bytu, za vodomer alebo pred bojler. Na to budeme potrebovať aspoň 15 cm voľného priestoru na vodovodných rúrkach pre inštaláciu kábla prístroja radu OVK.
3. Kábel s banánikmi najprv niekoľkokrát voľne omotáme okolo rúrky, prvý závit si potom zaistíme jedným sťahovacím pásikom. Asi 15 cm z kábla ponecháme uvoľnených, aby sme ho potom mohli pripojiť do prístroja OVK.4. Potom kábel omotávame okolo rúrky, závit vedľa závitu, čo najviac natesno, aby vznikla cievka s minimálne 14 závitmi (viac ako 14 závitov nebude na škodu).
5. Opäť si ponecháme asi 15 cm voľného kábla na pripojenie do prístroja OVK a posledný závit zaistíme druhou sťahovacou páskou.
6. Banánikový adaptér zapojíme do dierok na boku prístroja.7. Pripojíme konektor sieťového adaptéra do dierky zozadu OVK. Vlastný prístroj umiestnime na vhodné miesto v blízkosti cievky vytvorenej káblom, alebo využijeme samolepiace pásky na prichytenie prístroja na trúbku či iné vhodné miesto.8. Zasunieme adaptér do zásuvky 230VAC.9. Týmto je prístroj nainštalovaný. Blikajúca LED dióda signalizuje správnu funkciu prístroja.