Ako nainštalovať odstraňovač vodného kameňa OVK1 či OVK2

Tu vám v niekoľkých jednoduchých krokoch poradíme, ako správne nainštalovať odstraňovač vodného kameňa OVK1 a OVK2:

1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje vlastný prístroj, kábel zakončený banánovým, napájacím adaptérom, 2 sťahovacími páskami a 2 samolepiacimi páskami.2. Prístroj inštalujeme na prívodné potrubie do domu či bytu, za vodomer, pred bojler. Pre tento účel potrebujeme aspoň cca 15 cm voľné vodovodné rúrky pre inštaláciu kábla prístroja radu OVK.
Kábel s banánikmi najprv niekoľkokrát voľne omotáme okolo rúrky a prvý závit si zaistíme jedným sťahovacím pásikom. Ponecháme cca 15 cm kábla voľného, ​​aby sme ho potom mohli pripojiť do prístroja OVK.3. Potom omotávame kábel okolo rúrky, závit vedľa závitu, natesno, aby vznikla cievka o minimálne 14 závitoch (viac závitov nie je na škodu).
4. Opäť si ponecháme cca 15 cm voľného kábla na pripojenie do prístroja OVK a posledný závit zaistíme druhou sťahovacou páskou.
5. Banániky káble zapojíme do dierok na boku prístroja OVK.6. Pripojíme konektor sieťového adaptéra do dierky zozadu OVK. Vlastný prístroj umiestnime na vhodné miesto blízko cievky vytvorenej káblom. Alebo využijeme samolepiace pásky pre prichytenie vlastného prístroja na trúbku či iné vhodné miesto.7. Zasunieme adaptér do zásuvky 230VAC.8. Týmto je prístroj nainštalovaný. Blikajúca LED dióda signalizuje správnu funkciu prístroja.