Ako sa od seba líšia digitálne závesné váhy pre HOBBY

Ak budete potrebovať vážiť bremená s hmotnosťou 20 až 50 kg, máme pre vás na výber niekoľko digitálnych závesných váh:

Vhodné pre občasné váženie

Digitálna vrecková váha KK50 je jednoduchá a veľmi ľahká váha, určená na občasné zváženie kufra či batožiny. Jej prínos oceníte pri prevoze batožiny v lietadle (hmotnosť batohu si zvážte ešte doma či na hoteli, nie až v letiskovej hale, kedy je už často neskoro). Táto vrecková váha má malý LCD displej a držadlo určené na uchytenie do dlane. Svojou konštrukciou nie je príliš vhodná na veľmi časté váženie. Napájaná je malou gombíkovou batériou CR2032.

Podobný účel má aj digitálna závesná váha na kufre SF911. Je o niečo robustnejšia než typ KK50 a má väčší a podsvietený displej. Napája sa 2 mikrotužkovými batériami. Aj vďaka tomu má táto váha väčšie rozmery. Jej držadlo je ale možné sklopiť (zasunúť), vďaka čomu sa jej rozmer dá čiastočne zmenšiť.

Digitálne váhy určené pre častejšie váženie

Na častejšie váženie, ako aj pre časté domáce použitie, je určená elektronická závesná váha KYPS. Je veľmi obľúbená rybármi alebo chovateľmi na váženie krmiva či zvierat. Rozhodne ju ocenia aj kutilovia. Napája sa pomocou 2 mikrotužkovýćh batérií. Má funkciu HOLD, čo znamená, že po ustálení zaveseného bremena ostane údaj na displeji zobrazený aj po jeho zložení z váhy.

Ak chcete naozaj robustnú a odolnú váhu v kovovom prevedení, zvoľte si model OCS. Je to váha určená okrem iného aj pre občasné profesionálne použitie v na váženie nie veľmi ťažkých bremien. Napája sa 3 tužkovými batériami. Dolný hák váhy je voľne skladací, displej je dobre čitateľný a navyše je podsvietený.

Váhy pre váženie ťažších bremien

Ak potrebujete zvážiť bremená vážiace od 60 do približne 600 kg, máme na výber tieto typy digitálnych váh:
  • OCS až do 300 kg, 
  • CR do 200 kg, 
  • OCS-S1 do 500 kg či až do 1000 kg,
  • DR-600 do 600 kg. 

Typ OCS bol už popísaný o pár riadkov vyššie. Je to váha, vhodná aj nai občasné profesionálne použitie v podmienkach, kedy nejde o veľmi ťažké bremeno.

Tenzometrická závesná váha (minciar) typ CR je alternatíva váhy OCS. Má však plastové puzdro a jej displej nie je podsvietený. Napája sa 3 tužkovými batériami.

Tenzometrická váha (minciar) typ OCS-S1 je poloprofesionálny, robustný model. Najväčšou výhodou tejto váhy je jej malá výška. Pri jej zavesení medzi hákmi zdvihadla a bremeno znižuje výšku zdvihu len minimálne, o približne 243 mm. Napája sa pomocou 4 tužkových batérií, má dolný hák s poistkou a robustné horné oko.

Závesná žeriavová váha typ DR-600 je, rovnako ako model OCS-S1, vďaka robustnej konštrukcii určená pre poloprofesionálne použitie. Napájaná je zo vstavaného akumulátora, má diaľkové ovládanie a veľký LCD podsvietený displej.