Ako sa od seba líšia jednotlivé mechanické váhy

Napriek faktu, že medzi zákazníkmi sa tešia väčšej obľube prevažne digitálne váhy, niektorí preferujú mechanické varianty. Kvôli tomu máme v našom sortimente k dispozícii tieto typy:

  • WL-C2 až do 200 kg, 
  • C-3 až do 300 kg, 
  • H-200 až do 250 kg, 
  • C-5 do 20 kg.

V čom sa jednotlivé typy mechanických váh (okrem ceny) líšia?

WL-C2

Toto je veľmi jednoduchá závesná váha. Je vhodná pre domáce použitie, na občasné váženie.
Je obľúbená na váženie krmiva, váženie častí prasiat, vhodná je teda pre záhradkárov a drobnejších chovateľov. Mechanika váhy neumožňuje príliš presné váženie, preto aj dielik tejto váhy je pomerne hrubý. Na použitie v domácnosti však úplne postačí, a to aj vzhľadom na jej prijateľnú cenu.
Teleso váhy je zhotovené z prelisovaného plechu. Ciferník váhy je iba z jej jednej strany. Vzhľadom na jej mechanické prevedenie ju však netreba používať veľmi často - nie je totiž stavaná na priemyselné podmienky.

C-3

Táto mechanická váha má oproti WL-C2 výrazne robustnejšie prevedenie. Teleso váhy je zhotovené z hliníkovej zliatiny. Vnútorná mechanika váhy je na výrazne vyššej úrovni a umožňuje tak pomerne presné váženie. Ciferník váhy je tiež iba z jednej strany.
Jej použitie je vhodné nielen pre domáce použitie, ale často sa využíva aj v priemyselných prevádzkach s nie veľmi náročnými váhovými podmienkami.

H-200

Ide o robustnú mechanickú váhu s ciferníkom z oboch strán. Ciferník má veľký priemer, čo umožňuje jemnejšie delenie, a teda aj lepšiu čitateľnosť hmostnosti z väčšej vzdialenosti. Váha je vhodná nielen do domácnosti, ale často sa využíva aj v priemyselných, nie príliš náročných prevádzkach. Asi najviac je vhodná do obchodov na kontrolné váženie pri potrebe väčšej nosnost.

C-5

Táto závesná mechanická váha s miskou sa uplatní v obchodoch ako kontrolná váha. Ciferník je z oboch strán a miska so závesom je samostatná, vďaka čomu je váhu j možné používať aj bez nej.