Ako sa od seba líšia jednotlivé mechanické váhy

Napriek tomu vo všeobecnosti sú medzi zákazníkmi obľúbenejšie digitálne váhy, niektorí preferujú mechanické váhy a v našom sortimente máme k dispozícii tieto typy:

  • WL-C2 až do 200 kg, 
  • C-3 až do 300 kg, 
  • H-200 až do 250 kg, 
  • C-5 do 20 kg.

V čom sa jednotlivé typy mechanických váh (okrem ceny) líšia?

WL-C2

Toto je veľmi jednoduchá závesná váha. Je vhodná pre domáce použitie pre občasné váženie.
Je obľúbená na váženie kŕmenie, váženie polovičiek prasiat, pre záhradkárov i drobnejších chovateľov. Mechanika váhy neumožňuje príliš presné váženie, preto i dielik pri tejto váhe je pomerne hrubý. Ale pre použitie v domácnosti obvykle postačí. Vzhľadom k prijateľnej cene je jej využitie pre hobby a domácnosť postačujúce.
Teleso váhy je zhotovené z prelisovaného plechu. Ciferník váhy je z jednej strany. Vzhľadom k jej mechanickému prevedeniu však nie je príliš vhodná pre veľmi časté používanie, obzvlášť nie pre priemyselné podmienky.

C-3

Táto mechanická váha má oproti WL-C2 výrazne robustnejšie prevedenie. Teleso váhy je zhotovené z hliníkovej zliatiny. I vnútorná mechanika váhy je už na vyššej úrovni a umožňuje teda pomerne presné váženie. Ciferník váhy je z jednej strany.
Jej použitie je už vhodné nielen pre domáce hobby použitie, ale využíva sa často i v priemyselných nie príliš náročných prevádzkach.

H-200

Jedná sa o robustnú mechanickú váhu s ciferníkom z oboch strán. Ciferníkveľký priemer, čo umožňuje jemnejšie delenie a teda i lepšiu čitateľnosť z väčšej vzdialenosti. Jej použitie je vhodné nielen pre domáce hobby použitie, ale využíva sa často i v priemyselných nie príliš náročných prevádzkach. Je vhodná do obchodov ako kontrolná váha pre väčšie nosnosti.

C-5

Táto závesná mechanická váha s miskou sa dobre upotrebí v obchodoch ako kontrolná váha. Ciferník je z oboch strán. Miska so závesom je samostatná, váhu je možné teda používať i bez misky.