Ako nainštalovať plašič myší a kún OdH1 tichý či počuteľný

Naše plašiče sa dajú nainštalovať nainštalovať raz-dva. Poďme na to.

1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje prístroj (čiernu krabička) OdH1.2. Skontrolujeme, či máme pripravené batérie batérie typu C alebo sieťový adaptér pre prevádzku s napájaním zo zásuvky 230VAC.3. V prípade prevádzky na batérie pomocou skrutkovača či podobného predmetu otvoríme zadný kryt prístroja a vložíme doň týchto 6 batérií. Pozor na polaritu. Ak ide o prevádzku pomocou sieťového adaptéra, zapojíme jeho konektor do dierky v prístroji.


4. V prípade prevádzky cez sieťový adaptér zasunieme adaptér do zásuvky (alebo vidlice predlžovačky) 230VAC.5. Teraz už prístroj vydáva zvuky. V prípade tichého prevedenia sú to nehlučné ultrazvukové vlny, v prípade počuteľného prevedenia budeme občas počuť vysoký tón.

6. Prístroj umiestnime do rohu miestnosti či nejakého chráneného priestoru. Vhodné miesto je v zemi či približne 20 až 30 cm nad zemou. Postaráme sa, aby bol čelnou stranou otočený do priestoru. Pred prístrojom nesmie stáť žiadny tlmič zvuku, ako napríklad skrina, stôl, textílie a podobne.
7. Teraz je prístroj správne nainštalovaný. Účinná plocha odháňania myší kún, krýs, lasičiek či potkanov je približne 100 m² od prístroja (cca 10x10 m). Účinnosť prístroja sa, samozrejme, neprejaví bezprostredne v deň inštalácie, ale je možné pozorovať účinky približne po 10 až 14 dňoch.