Ako nainštalovať plašič myší a kún OdH1 tichý či počuteľný

Tu vám v niekoľkých jednoduchých krokoch poradíme, ako správne nainštalovať odháňač, plašič, odpudzovač myší, kún, krýs, lasičiek či potkanov radu OdH1 (tichý alebo počuteľný):

1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje vlastný prístroj (čierna krabička) OdH1. 2. Skontrolujeme, či máme pripravené batérie batérie typu "C" (pre zamýšľanú prevádzku na batérie), alebo sieťový adaptér pre prevádzku s napájaním zo zásuvky 230VAC. 3. V prípade prevádzky na batérie: pomocou skrutkovača či podobného predmetu otvoríme zadný kryt prístroja a vložíme do prístroja týchto 6 batérií. Pozor na polaritu!
V prípade prevádzky na sieťový adaptér zapojíme konektor adaptéra do dierky v prístroji.


4. V prípade prevádzky na sieťový adaptér zasunieme adaptér do zásuvky (alebo vidlice predlžovačky) 230VAC.5. Teraz už prístroj vypudzuje zvuky. V prípade tichého prevedenia sú "nepočuteľné" ultrazukové vlny, v prípade počuteľného prevedenia občas budeme počuť vysoký tón.

6. Prístroj umiestnime do rohu miestnosti či chráneného priestoru. Vhodné miesto je v zemi či cca. 20–30 cm nad zem, čelnou stranou otočený do priestoru. Pred prístrojom nesmie stáť žiadny tlmič zvuku, ako napr. seno, textílie, skriňa apod.
7. Teraz je prístroj správne inštalovaný. Účinná plocha odháňania myší kún, krýs, lasičiek či potkanov je cca. do 100 m² od prístroja (cca. 10x10 m). Účinnosť prístroja sa samozrejme neprejaví ihneď v deň inštalácie, ale výsledky je možné pozorovať už cca po 10–14 dňoch.