Ako odstrániť vodný kameň? Pomôže elektromagnetický odstraňovač

Mnohí ste sa s tým už stretli - v potrubí sa postupne usadzuje vodný kameň v podobe bieleho povlaku, ktorý zmenšuje prietok potrubím. Časom je teda nutné potrubie vymeniť. Vodný kameň navyše znižuje účinnosť a životnosť bojleru, práčky, umývačky riadu či varnej kanvice.

Ako vám ale ukážeme na príkladoch našich zákazníkov, táto situácia má riešenie. S odstránením vodného kameňa z potrubia pomôže elektrický zmäkčovač vody.

Ako odstraňovače vodného kameňa konkrétne pomohli?

Takto hovoria naši zákazníci:

„Čerpám vodu zo studne, ktorá je veľmi tvrdá a tiež obsahuje veľmi jemný piesok. Od tej doby, čo používam odstraňovač vodného kameňa a filter mechanických nečistôt, nemám žiadne ťažkosti s upchávaním trysiek v splachovači na WC, ani iné usadeniny vodného kameňa na vodovodných pákových batériách a v sprchovom kúte. Práčka, umývačka riadu a rýchlovarná kanvica sú bez viditeľných usadenín. Manželka, ktorá si predtým vozila vodu na zalievanie izbových kvetov z Brna, si súčasný stav nemôže vynachváliť, rastlinám sa darí.”

„V mojom rodinnom dome začal vodný kameň po pätnástich rokoch upchávať vodovodné potrubie a zanášať ohrievač úžitkovej vody. Prístupné kovové potrubie v pivnici som preto vymenil za plastové a na prechod do kovového potrubia vedeného v stenách som umiestnil odstraňovač vodného kameňa a filter mechanických nečistôt. Toto jednoduché a nenákladné riešenie, ktoré pracovne nazývam ,Konečná úprava upravenej vody’, vrelo odporúčam. Po dvoch rokoch, čo zariadenie prevádzkujem, mi z kohútika tečie skutočne zmäkčená voda (všimnete si to napríklad pri kúpaní, dokonca aj pri popíjaní doma urobenej kávy) a po vode nezostávajú hrdzavé škvrny. Keď raz za rok vymením vložku filtra, vždy s úžasom pozorujem, koľko usadenín vo vode filter odstraňovača zachytil.”

Odstraňovače kameňa rozpúšťajú a zabraňujú vzniku nových usadenín

Ako z predošlých riadkov vyplýva, problém s tvrdou vodou riešia cenovo dostupné a jednoducho inštalovateľné odstraňovače vodného kameňa. Tie rozpúšťajú už usadený vodný kameň a zároveň zabraňujú vzniku nových minerálnych usadenín. Vykonávajú zmäkčovanie vody elektronickou, nie však chemickou cestou.

Odstraňovače sa inštalujú na hlavný prívod (majú veľmi nízky elektrický príkon, 2 W) na potrubie (plastové a kovové). Vodič sa navinie a pripojí sa do elektroniky a postupným elektromagnetickým poľom odstraňuje vodný kameň z vodovodného potrubia. K montáži sme spísali prehľadný návod. Uvoľnený vodný kameň zachytí sieťka na konci kohútikov – perlátorov. Tiež je možné za nami vyrábaný odstraňovač inštalovať filter mechanických nečistôt, ktorý zachytáva uvoľňujúci sa vodný kameň.

Jak odstranit vodní kámen? Pomůže elektromagnetický odstraňovač