Ako odstrániť vodný kameň? Pomôže elektromagnetický odstraňovač

Mnohí ste sa s tým už stretli. V potrubí sa postupne usadzuje vodný kameň v podobe bieleho povlaku, ktorý zmenšuje prietok potrubím. Po čase preto býva nutné potrubie vymeniť. Vodný kameň navyše znižuje účinnosť a životnosť bojleru, karmy, práčky, myčky či varnej kanvice. Ničia sa vodovodné kohútiky, na sprchovej zástene sú nevzhľadné kvapky vodného kameňa… Ako vám ale ukážeme na príkladoch našich zákazníkov, táto situácia má riešenie. S odstránením vodného kameňa z potrubia pomôže elektrický zmäkčovač vody.

Ako odstraňovače vodného kameňa konkrétne pomohli?

Najlepšou odpoveďou sú recenzie našich zákazníkov:

„Čerpám vodu zo studne, ktorá je veľmi tvrdá a tiež obsahuje veľmi jemný piesok. Od tej doby, čo používam odstraňovač vodného kameňa a filter mechanických nečistôt, nemám žiadne ťažkosti s upchávaním trysiek v splachovači na WC ani iné usadeniny vodného kameňa na vodovodných pákových batériách a v sprchovom kúte. Práčka, myčka a rýchlovarná kanvica sú bez viditeľných usadenín. Manželka, ktorá si predtým vozila vodu na zalievanie izbových kvetov z Brna, si súčasný stav nemôže vynachváliť, rastliny krásne prospievajú.”

„V mojom rodinnom dome vodný kameň začal po pätnástich rokoch upchávať vodovodné potrubie a zanášať ohrievač úžitkovej vody. Prístupné kovové potrubie v pivnici som preto vymenil za plastové a na prechod do kovového potrubia vedeného v stenách som umiestnil odstraňovač vodného kameňa a filter mechanických nečistôt. Toto jednoduché a nenákladné riešenie, ktoré pracovne nazývam ,Konečná úprava upravenej vody’, vrelo odporúčam. Po dvoch rokoch, čo zariadenie prevádzkujem, mi z kohútiku tečie skutočne zmäkčená voda (jednoducho to poznáte napríklad pri kúpaní, tiež káva chutí oveľa lepšie) a po vode nezostávajú hrdzavé škvrny. Keď raz za rok mením vložku filtra, vždy s úžasom pozorujem, koľko usadenín vytesnených z vody odstraňovačom vodného kameňa filter zachytil.”

Odstraňovače kameňa rozpúšťajú a zabraňujú vzniku nových usadenín

Ako z predošlých riadkov vyplýva, problém s tvrdou vodou rieši cenovo dostupné a jednoducho inštalovateľné odstraňovače vodného kameňa. Tie rozpúšťajú už usadený vodný kameň a zároveň zabraňujú vzniku nových minerálnych usadenín. Prevádzajú tzv. zmäkčovanie vody elektronickou nie však chemickou cestou.
Odstraňovače sa inštalujú na hlavný prívod (majú veľmi nízky elektrický príkon 2 W) na potrubie (plastové a kovové). Navinie sa vodič a pripojí sa do elektroniky a postupným elektromagnetickým pólom odstraňuje vodný kameň z vodovodného potrubia. K montáži sme spísali prehľadný návod. Uvolnený vodný kameň zachytí sieťka na konci kohútikov – perlátorov. Alebo je možné za nami vyrábaný odstraňovač inštalovať filter mechanických nečistôt, ktorý zachytáva uvoľňujúci sa vodný kameň.
 

Jak odstranit vodní kámen? Pomůže elektromagnetický odstraňovač