Ako nainštalovať plašič krtkov

Inštalujte plašiče škodcov rýchlo a jednoducho vďaka nášmu efektívnemu návodu.

  1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje vlastný prístroj (čierna nádoba), uzatváracie čierne veko a držiak batérií (pri novom prístroji sa nachádza vložený v prístroji).

  2. Skontrolujeme, či máme k dispozícii 6 nových batérií typu C.

  3. Uchopíme držiak batérií a vložíme doň 6 batérií. Dávame si pritom dobrý pozor na polaritu. Držiak batérií s batériami následne vložíme dovnútra prístroja.

  4. Pripojíme konektor na kábliku do dierok na držiaku (má len jednu správnu polohu, nedá sa otočiť) a zatlačením držiak zaklapneme.

  5. Veko položíme na prístroj a utiahneme. Dotiahnutie veka je podstatné, pretože až po utiahnutí je nádoba úplne vodotesná.

  6. Rýľom vyhĺbime jamku s priemerom 20 až 30 cm a s hĺbkou maximálne 30 cm. Jamku je ideálne vyhĺbiť priamo na mieste krtinca.

  7. Do jamky vložíme prístroj tak hlboko, aby na povrch vytrčalo iba jeho viečko. Okolie prístroja zasypeme vykopanou hlinou a riadne ju zatlačíme. Je nevyhnutné, aby hlina mala s prístrojom čo najväčší kontakt. Udupanie hliny teda musí byť vykonané čo najstarostlivejšie.

  8. Teraz je prístroj správne nainštalovaný a pripravený na použitie. Účinná plocha odháňania krtkov, hlodavcov či hrabošov je približne 400 m² od prístroja (cca. 20×20 m).

  9. Prvých 14 dní od inštalácie prístroja vám odporúčame udupávať hlinu okolo prístroja a to isté robiť aj v prípade novovzniknutých krtincov. Účinnosť prístroja sa, samozrejme, neprejaví hneď v deň inštalácie, ale výsledky je možné pozorovať približne po 10 až 14 dňoch.