Ako nainštalovať plašič krtkov

Tu vám v niekoľkých jednoduchých krokoch poradíme, ako správne nainštalovať odháňač, plašič, odpudzovač krtkov, hryzcov a hrabošov OdKH2:

  1. Skontrolujeme, či balenie obsahuje vlastný prístroj (čierna nádoba), uzatváracie čierne veko, držiak batérií (pri novom prístroji sa nachádza vloženie v prístroji).

  2. Skontrolujeme, či máme 6 ks nových batérií typu "C".

  3. Uchopíme držiak batérií a vložíme doň týchto 6 batérií. Pozor na polaritu! Držiak batérií s batériami vložíme dovnútra prístroja.

  4. Pripojíme konektor na kábliku do dierok na držiaku (má len jednu správnu polohu, nedá sa otočiť) a zatlačením zaklapneme do konektora.

  5. Veko položíme na prístroj a utiahneme. Utiahnutie veka je podstatné, pretože až po utiahnutí je nádoba úplne vodotesná.

  6. Rýľom vyhĺbime jamku o priemere cca. 20–30 cm, do hĺbky max. cca. 30 cm. Jamku je ideálne vyhĺbiť priamo v mieste krtiny.

  7. Do jamky vložíme prístroj OdKH2 tak hlboko, aby na povrch vyčnievalo iba viečko prístroja. Okolie prístroja zasypeme späť vykopanou hlinou a riadne utlačíme. Je nevyhnutné, aby hlina mala s prístrojom čo najväčší kontakt. Rozdupávanie hliny teda musí byť riadne vykonané.

  8. Teraz je prístroj správne inštalovaný. Účinná plocha odháňanie krtkov, hlodavcov, hrabošov je cca. do 400 m 2 od prístroja (cca. 20×20 m).

  9. Odporúčame prvých cca. 14 dní od inštalácie prístroja kontrolovať rozdupávanie hliny okolo prístroja a zadupávanie prípadne ešte novovzniknutej krtiny. Účinnosť prístroja sa samozrejme neprejaví ihneď v deň inštalácie, ale výsledky je možné pozorovať už cca. po 10–14 dňoch.