Plašič krtkov, odháňač krtkov, hlodavcov, hrabošov OdKH2 s náhodne sa meniacim zvukom

Dostupnosť:Skladom
Výrobca:Format 1
Prečo nakupovať u nás
Kontaktujte nás

Akustický elektronický odháňač krtkov, hlodavcov a hrabošov. Jedná sa o rýdzo český produkt s dlhoročnou tradíciou na trhu (od r. 1991) vyrábaný priamo u nás vo firme FORMAT1 spol. s ro Verzia OdKH2 je druhým, vylepšeným modelom obľúbeného radu OdKH. Veľmi spoľahlivý, výkonný, za dobu viac ako 29 rokov overený mnohými zákazníkmi. Neškodný ako pre človeka a domáce hospodárske zvieratá.

Prístroj vytvára pre škodcov nepríjemné zvukové prostredie, škodca postupne opustí chránený priestor. Prístroj je teda úplne humánny, nezabíja zvieratá, neškodí im, iba im znepríjemní pobyt v chránenom priestore, teda odháňa. Nevyužíva žiadnych chemických prísad vkladaných do pôdy. Je vodotesný, batéria sa nachádza tiež v tomto vodotesnom priestore, teda aj v prípade ich poškodenia (vytečeniu) nie je nijako znečistená okolitá pôda.

Ako OdKH2 odháňa:

Prístroj vydáva zvukové vlny, ktoré sú nízke frekvencie. Frekvencia zvuku sa úplne náhodne mení, ako vo svojej výške, tak v čase. Je teda nenávykový! Je to z dôvodu, že jeden trvalý tón si škodcu postupne zvykne a prístroj potom prestáva byť účinný.

Prístroj je priestorovo objemný (veľká objedná nádoba), aby dochádzalo k rozozvučaniu nízkych zvukov (basový reproduktor je tiež veľký a objemný, inak by nízke tóny nepreniesol).

Sila zvuku je intenzívna, pre veľký dosah. Preto je prístroj napájaný 6 batériami série "C", ktoré vydrží prístroj napájať celú sezónu (cca. 6 mesiacov). Z dôvodu požadovaného veľkého akustického výkonu prístroj OdKH2 napájame na batérie, nie na solárny článok, ktorý by v tejto veľkosti nebol schopný dodať potrebný výkon.

Do voľného priestoru (von z pôdy) sa z prístroja zvuk už prakticky nešíri, je izolovaný dvojitým viečkom.

Ako sa prístroj OdKH2 inštaluje:

Podrobný popis inštalácie aj s fotografiami si môžete prečítať TU .

Ako pre záhradu väčšia ako 400m2?

Ak máte záhradu väčšia ako 400m2, možno túto väčšiu plochu obsiahnuť premiestňovaním prístroja. Napr. týždeň ho ponecháme inštalovaný v jednej časti záhrady, potom ho premiestnime na týždeň do druhej časti záhrady a potom ho vrátime zase späť atď. Využívam teda určite "zotrvačnosti" jeho pôsobenia. Toto je možné vykonávať na max. 2 miestach inštalácie prístroja. Pre ešte väčšiu záhradu je nutné zaobstarať prístrojov viac.

Náhradné diely a príslušenstvo:

Možno dokúpiť náhradné držiak na batérie , a samotnej batérie .

Technické údaje:

Účinosť na:krtkov, hryzce, hraboša
zvuky:náhodne prelaďované v čase i frekvencii, nepravidelne dlhé počuteľné tóny s nepravidelne dlhými prestávkami
Účinná plocha:cca. 400m2, teda vzdialenosti cca. 12 m od prístroja, čiže kružnica priemere cca. 23m
napájanie:6ks batérií rady "C" (R14, "stredné monočlánky").
Životnosť batérií:cca. 6 mesiacov
Rozmery:137 mm (priemer) x 235 mm (v)
Hmotnosť bez batérií:0,45kg
inštalácia:do pôdy
Okolitá teplota:-20 ° C do + 60 ° C (batérie podľa parametrov daného výrobcu)
prostredie:vonkajšie, prístroj je vodotesný
Krajina pôvodu:česká republika
Spýtajte sa nás
Po-Pi6:30-16:00
Štátne sviatky-zatvorené-