Vstavané váhy do zdvíhacích zariadení

Váhou vstavanou priamo do zdvíhacieho zariadenia je myslená konštrukcia váhy, kedy sa mechanické a elektronické časti váhy stávajú pevnou a neoddeliteľnou súčasťou existujúceho (či nového) zdvíhacieho zariadenia. Časti nutné pre vstavanie snímačov sily a ďalšej elektroniky sa konštrukčne prispôsobia existujúcemu zdvíhaciemu zariadeniu. Ide teda o principiálne typizovaný vážiaci systém s konštrukčnými úpravami, prispôsobenými danému zdvíhaciemu zariadeniu.

Čím sú príznakové?

  • Ide o riešenie váh na mieru na staré aj nové žeriavy.
  • Váha sa stáva súčasťou zdvíhadla. Vo väčšine prípadov neznižuje zdvih oproti závesným váham, nie je teda nutné, ako je tomu v prípade závesných váh, dobíjať ju - napája sa priamo zo žeriavu.
  • Má výrazne komfortnejšie užívateľské vlastnosti oproti závesným váham - tými sú napríklad veľkoplošné displeje s výbornou čitateľnosťou a ovládacie panely v kabíne žeriavnika.
  • Existuje veľká škála možností komunikácie s nadriadeným PLC mimo žeriavu.
  • Váha môže súčasne fungovať aj ako obmedzovač preťaženia.
  • Ponúkame možnosť dodania váh aj v obchodnom prevedení.

Vážiaca kladnicavážiaca kladnica

Obľúbené riešenie vstavaných váh. Prakticky neznižuje výšku zdvihu. Presnosť váženia je zo všetkých variantov najvyššia - až 3000 dielikov. Jednoduchá montáž aj servis sú garanciou. Robustné prevedenie je pre ňu charakteristické. Dodáva sa aj vo variante s tepelným štítom, pre liace váhy. Napájanie je možné buď cez káblový bubon z mačky, alebo vstavaným akumulátorom a následne spojením rádiomodemami.

 

Dvojitý rám mačkyDvojitý rám mačky

Neznižuje výšku zdvihu a má presnosť váženia až 3000 dielikov. Pokiaľ nejde o nový žeriav, potom toto riešenie vyžaduje pomerne rozsiahly zásah do konštrukcie mačky. Na napájanie nevyžaduje káblový bubon a jeho nevýhodou môže byť, že u niektorých typov žeriavov nie je možná inštalácia.

Vážení na traverze

Na toto sa vykonáva zabudovanie snímačov sily vážení na traverzepriamo do telesa traverze, alebo medzi traverzu a hák či kladnicu. Presnosť váženia dosahuje až 3000 dielikov. Konštrukčné sa dá veľmi ľahko prispôsobiť existujúcej traverze. Váhu možno jednoducho zabudovať aj do starších traverz.


Váženie vyrovnávacích kladiekVáženie vyrovnávacich kladiek

Ani pri tomto type váhy sa neznižuje výška zdvihu. Presnosť váženia závisí od spôsobu zlaňovania. Zvyčajne sa pohybuje okolo hodnoty 1000 dielikov. Nie je pre ňu potrebný káblový bubon. Toto riešenie však nie je citlivé na prípadné hrubé zaobchádzanie s kladnicou. Je nutné vážiť s touto váhou vo výške, v ktorej bola váha vynulovaná (vážia sa aj laná). Máte s ňou možnosť priameho pripojenia snímačov sily do zobrazovacieho veľkoplošného displeja, umiestneného na mačke žeriavu.

Váženie v pevnom závese lana

Váženie v pevnom závese lana Veľmi jednoduché a praktické riešenie váhy. Vo väčšine prípadov však zníži výšku zdvihu. Presnosť váženia závisí od spôsobu zlaňovania a je to prevažne 1000 dielikov. Nie je k nej potrebný káblový bubon. Toto riešenie ale nie je citlivé na prípadné hrubé zaobchádzanie s kladnicou. Je potrebné takisto vážiť vo výške, v ktorej sa váha nulovala, keďže sa vážia aj laná. Možnosť priameho pripojenia snímačov sily do zobrazovacieho veľkoplošného displeja umiestneného na mačke žeriavu je takisto aj v tomto prípade. Váha v tomto prevedení býva citlivejšia na kývanie zaveseného bremena.

Váženie v telese ložiska lanového bubna

Váženie v telese ložiska lanového bubna Núka sa vám možnosť jednoduchého orientačného váženia. Jeho presnosť sa pohybuje okolo hodnoty 500 dielikov. Závisí však od spôsobu zlaňovania a vážiť sa musí vo výške zdvihu, v ktorej bola váha vynulovaná, lebo aj v tomto prípade sa vážia aj laná. Váha má svoje plus, že neznižuje výšku zdvihu. Má veľmi mechanicky odolné prevedenie, prakticky nezávislé na spôsobe práce so žeriavom. Je vhodná na obmedzovače preťaženia a dá sa na nej jednoducho vymeniť snímač sily.

Váhy na neštandardné žeriavy

Ak pre daný žeriav nevyhovuje žiadna zo štandardných konštrukcií vstavanej váhy, prevádzame vstavanie váh na mieru pre daný žeriav. Konštrukcia je potom vykonaná na základe technickej prehliadky a merania existujúcej konštrukcie zdvíhadla.

Veľkoplošný displej na moste žeriavu

Veľkoplošný displej na moste žeriavu Radi vám predstavíme a poskytneme LED červeno svietiace displeje so znakmi veľkosti 100 mm či 200 mm. Je pre nich typické robustné kovové prevedenie, vhodné aj do ťažkých prevádzok, ako zlievarne či kováčske dielne.
S nami máte aj možnosť doplnenia displejov o žiaruvzdorné sklo (zvyčajne pre liace žeriavy), či kovovú ochrannú mriežku proti odlietajúcim štiepkam (napríklad v prípade druhovacích žeriavov).
Dátové výstupy displejov sú RS232, RS485, USB, rádiomodem, Profibus a Ethernet.

Displej v kabíne žeriavnika

Displej v kabíne žeriavnika LED či LCD prevedení, kovové, robustné, vhodné do priemyselných podmienok.
Od jednoduchých typov so základnými funkciami (nulovanie, tarovanie) až po multifunkčné displeje s možnosťou zadávania zloženia zdelnenia, tlače vážnych lístkov, komunikáciou s počítačom, sčítanie hmotností podľa druhu suroviny a pod ..
Ovládacie tlačidlá od typu fóliové klávesnice až po robustný veľkoplošná tlačidlá pre prácu v rukaviciach.

Diaľkové ovládanie váhy

Diaľkové ovládanie váhy Rádiový diaľkový ovládač v jednoduchej forme kľúčenky či v robustnom vyhotovení pre ťažké prevádzky. Ponúkame ovládače rôznych typov, od jednoduchých dvojtlačítkových (nula, tara) až po mobilné LCD displeje s fóliovou klávesnicou, flash flash pamäťou, možnosťou zadania dát a komunikáciou s počítačom.

Prenos dát do počítača v riadiacom centre

Dáta môžete prakticky prenášať z váhy na žeriave do vášho počítača. Môže byť v offline a online prevedení.
Offline - v jednotke v kabíne je vložený USB kľúč, na ktorý sa ukladajú navážené hmotnosti, dátum a čas váženia, zadané parametre a iné údaje.
Online - váha na žeriave je trvalo spojená rádiomodemami s počítačom v riadiacom centre. Môžu sa posielať ako dáta z počítača do žeriavu, tak dáta z váhy do počítača, a následne vykonávať tlač vážnych lístkov či ukladanie dát do tabuliek v Exceli.

Spracovanie váhových dát na počítači

Spracovanie vážnych dát na počítači Programové spracovanie vážnych dát vykonávame podľa požiadaviek zákazníka. Evidencia vážnych lístkov, tlač vážnych lístkov, pre zlievarne zostavovanie zavážania počítači a následné prenesenie do kabíny žeriavnika, to sú naše možnosti. Možnosť komunikácie s viacerými váhami (plošinová, žeriavová) a napojenie do jedného spoločného systému sú samozrejmosti, o ktoré sa naše výsledky práce vedia zaslúžiť.

 

 

 

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ