Ako vybrať lapač hmyzu

Elektrické lapače hmyzu z našej ponuky sa rozdeľujú na tieto dve skupiny:

Ako fungujú lapače hmyzu s vysokonapäťovou mriežkou?

Hmyz je nalákaný modrastým svetlom zo žiariviek lapača. V okamihu, keď dosadne na kovové mriežky vo vnútri lapača, je usmrtený vysokým napätím (cca 3,7kV). Potom padá na misku, ktorá je na dne vo vnútri lapača.

Hubiče hmyzu s vysokonapäťovou mriežkou vyberajte podľa veľkosti a teda aj približnej účinnej plochy, z ktorej je schopný hmyz vychytať. Účinná plocha je daná predovšetkým dosvitom žiariviek (teda ich výkonom).

Ako sa zbavíte hmyzu pomocou lapača s lepiacou fóliou?

Pri lapačoch s lepiacou fóliou je hmyz opäť nalákaný modrastým svetlom zo žiariviek lapača. Akonáhle sa dotkne lepiacej fólie, prilepí sa. Je to princíp starej dobrej osvedčenej mucholapky, avšak s tým rozdielom, že hmyz je nalákaný k fólii svetlom, čo výrazne zvyšuje jej účinnosť.

Lapače komárov s lepiacou fóliou zvoľte podľa vodotesnosti lapača. Ak máte záujem používať hubič doma či v inom suchom prostredí, postačí klasické prevedenie, konkrétne ide o typy MG20 či IGLUCN. Ak ho potrebujete nainštalovať do vlhkého prostredia (chlievy, vlhké pivnice, výrobne potravín apod.), odporúčame zvoliť si vodotesný typ ITRAP30, ktorý má elektrickú časť s krytím proti vlhkosti a prachu (IP65).