Najčastejšie otázky k plašičům

Neškodia plašiče domácim zvieratám?

Odpoveď je nie. Frekvencie prístrojov sú v rozsahu, ktorý týmto zvieratám nie je nepríjemný a škodlivý, preto na ne nereagujú (t. j. nevykazujú nervozitu, neplašia sa, nie sú podráždené a tak podobne). Naše plašiče sú dokonca vhodné aj do voliér na chov exotického vtáctva, kde sú využívané na riešenie problémov s miznúcim krmivom, čím pomáhajú ochrane pokrmu vtákov pred hlodavcami.

Nebude ma zvuk plašiča na krtkov OdKH2 v záhrade rušiť?

Nebude. Po inštalácii prístroja do zeme je vyžarovanie zvuku do voľného priestoru minimálne. Zvuk sa šíri a rozkladá po celom prostredí. Prístroj má navyše dvojité viečko ako čiastočnú zvukovú izoláciu. Pre úplný komfort možno na plašič jednoducho nasypať malú kôpku hliny. Prístroj si ale dobre označte, aby sa vám na jeseň v záplave farieb nestratil. Otravný zvuk týmto riešením úplne zastavíte.

Možno jedným plašičom na krtkov OdKH2 pokryť plochu väčšiu ako 400m²?

Áno. Ak máte záhradu väčšiu ako 400m², možno starostlivo pokryť aj väčšiu plochu, a to premiestňovaním prístroja. Ponecháme ho napríklad týždeň nainštalovaný v jednej časti záhrady, potom ho premiestnime na týždeň do druhej časti záhrady, potom ho vrátime zase späť a tak podobne. Využívame teda zotrvačnosť jeho pôsobenia. Toto je možné vykonávať na maximálne 2 miestach inštalácie prístroja. Pre ešte väčšiu záhradu je nutné zaobstarať si viac prístrojov.

Možno jedným plašič na myši pokryť viac miestností?

Skôr nie. Zvuk (aj ultrazvuk) sa cez steny šíri veľmi zle, to znamená, že účinnosť odpudzovača vo vedľajšej miestnosti bude výrazne nižšia, takmer minimálna. Samozrejme, že záleží na type steny, prípadne na tom, či sú dvere pootvorené, alebo sú medzi miestnosťami medzery. My ale odporúčame použiť jeden prístroj v jednej miestnosti, druhé zariadenie v ďalšej.

Bude ma rušiť odpudzovač v miestnosti, kde bývam?

Pri použití tichého prevedenia prístroja nebude. Je ultrazvukový, teda pre ľudské ucho nepočuteľný.

Môžete zaručiť, že prístroj dané zviera odoženie, na 100 %?

Nie. 100 % účinnosť nemôže zaručiť žiadny prístroj na svete. Existuje mnoho metód, ako vypudiť krtka či odohnať myš, žiadna z týchto metód ale nikdy nebola a nie je stopercentná. Je však dokázané, že akustické odháňače majú zo všetkých metód jednu z najväčších účinností. V prípade úplnej nespokojnosti s funkciou prístroja, po vyskúšaní všetkých našich odporúčaní, zaručujeme vrátenie peňazí za spätné vrátenie prístroja do 90 dní od jeho zakúpenia.