Plašiaci kalendár – vyzrajte na hlodavce, vtákov a krtkov

Marec – prilietajú lastovičky

Lastovičky si môžu stavať hniezda na okraji strechy a znehodnocovať vašu fasádu. S plašičom vtákov presuniete ich pôsobisko preč od vášho domu a ochránite svoj majetok.

Apríl – s príchodom jari nastáva sezóna pre stavebné firmy

Pre krátkodobú ochranu stavebného materiálu, ale aj budúcu ochranu fasád domov, mostov a kultúrnych pamiatok kupujte ultrazvukové plašiče vtákov a mechanické zábrany proti sadaniu vtákov na domy.
Vtáky je treba plašiť aj v mestách premnoženie, holubi radi hniezdia na balkónoch a lodžiách a prítomnosť človeka im nevadí. Plašiče vtákov a mechanické zábrany proti vtákom sa preto hodí aj pre obyvateľov panelových domov.

Máj – hlási sa jar a krtkovia na záhrade ryjú prvé krtince

Príroda sa prebúdza a s ňou aj krtkovia. Krtko vašu záhradu zničí nielen esteticky, ale poškodí aj korene rastlín pod povrchom pôdy. Bráňte sa proti krtkovi. V máji je najvhodnejšia doba k nákupu ultrazvukového odpudzovača na krtkov, ktorý ochráni vašu záhradu až do jesene.

Jún – krtko ohrozuje vaše zrajúce jahody, škorci a vrabci robia nálety na čerešňové sady

Ak vlastníte čerešňový sad, v júni je najvhodnejšia doba ochrániť čerešne pred náletmi vtákov. Ultrazvukové plašiče vtákov sa budú hodiť v nadchádzajúcich mesiacoch. 
Pole s jahodami môže navyše ohroziť krtkov. Odpudzovače krtkov vám vypudí krtkov ďaleko od vašich jahôd. Pri zbere jahôd už tiež nemusíte zakopávať o nevzhľadné krtince.

Júl – preč s náletmi vtákov na ovocie

Počas leta dozrieva sladké ovocie, a ak sa na to vrhnú vtáci a naklovajú ho, máte po úrode. Odporúčame tomu už s predstihom zabrániť a kúpiť plašič vtákov.

August – stále je teplo, ale myši sa už teraz chcú zazimovať

Myši cítia nadchádzajúcu jeseň a hľadajú miesto, kde prečkajú zimu. Ak ešte nemáte plašiče myší, na konci leta je najvhodnejšia doba k ich zakúpeniu. Používajte plašiče myší a zamedzte nasťahovaniu myší do vašej chaty, garáže, stodoly, pivnice či podkrovných priestorov.

Zamedzte nasťahovaniu myší

September – plašiče vtákov v tomto období stráži slivkové sady

Na sklonku leta zrajú šťavnaté slivky. Mnohí z nás si radi pochutnajú na slivkovom kompóte, povidlách alebo slivovici. Ochráňte úrodu sliviek pred škorcami a vrabcami pomocou ultrazvukového plašiča vtákov.
Od septembra do novembra je tiež izolácia domov vystavená väčšiemu nebezpečenstvu. Vtáci v tomto období ničí tepelné izolácie domov častejšie než v lete.

Október – kuny sa sťahujú do áut

Jeseň robí s kunami divy. Nevedia, kam sa schovať, a preto radi vlezú aj do motora auta. Zbavte sa kún s plašičmi hlodavcov. Riešiť prekúsané káble auta v mraze by určite nikoho nepotešilo. Kupujte plašič kún určený priamo k inštalácii do motorových vozidiel.

November, december – v miernej zime aj krtko ryje

Ak je mierna zima, krtko vylieza na povrch aj v chladnom počasí a ryje a ryje. Preto môžete nechať krtkoplašič zapnutý aj napriek miernej zime. Odpuzovačom na krtka môžete potešiť aj vašich príbuzných a priateľov. K Vianociam im darujete plašič na krtka, aby si potom v lete užívali záhradu bez krtincov.

V máji je najvhodnejšia doba k nákupu ultrazvukového odpudzovača na krtkov, ktorý ochráni vašu záhradu až do jesene